BALTOS DĖMĖS

Baltos dėmės, susiformuojančios ant betoninių blokelių, yra vadinamasis tvoros "žydėjimas". Daugiausia tai yra estetinė problema, šios baltos dėmės nekelia grėsmės tvoros stabilumui.

Plyta, akmuo, cemento blokas, skiedinys ir kt. medžiagos savyje turi vandenyje tirpių druskų, kurios ir yra baltų dėmių kaltininkės. Taip pat jų yra ir atmosferos krituliuose (lietuje, susikaupusiame sniege). Tvoros pagrindas taipogi gali turėti tų pačių druskų. Šios įkalintos druskos pradeda rodytis, kai betoną pasiekia vanduo. Jis tirpina druskas ir neša jas į paviršių, kur, išdžiūvusios saulėje, jos atrodo kaip baltos dėmės.

Druskos, esančios cemente, plytoje, mūre, akmenyje galiausiai vieną dieną išsenka ir baltos dėmės išnyksta. Tačiau šis procesas gali tęstis dešimtmečius. Kiekvieną kartą, kai bandote nuvalyti dėmę šlapiu skuduru, jūs iš tikro padėtį dar pabloginate, nes druskos, ištirpusios vandenyje, susigeria atgal į betoną ir po kurio laiko dėmės vėl pasikartoja. Jei šių druskų ar kalkių susikaupė nemažai, galima panaudoti vielinį šepetį ir patrinti. Po to reikėtų minkštu šepečiu nuvalyti druskų dulkes. Rūgštiniai tirpalai ir pan. priemonės - tik laikina pagalba, nes šios druskos susigers į betono poras ir po kurio laiko vėl atsiras išorėje. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti specialiai tam skirtų druskos ir kalkių valiklių, tačiau geriausias druskų ir kalkių sukeltų dėmių valiklis - laikas. Jei tik įmanoma, leiskite problemai išsispręsti savaime - natūralūs procesai, laikui bėgant, pašalins dėmes.

baltos demes